• serwery, sieci komputerowe

  pracujemy nad tym czego nie widać...

 • obsługa informatyczna

  łączymy szybciej niż inni...

 • hosting, strony internetowe

  dbamy o Państwa dane...

 • internet, voip, telefon

  myślimy o technologicznym jutrze...

SIECI IT

Projekty i wykonanie wydajnych sieci IT dostosowanych do potrzeb naszych Klientów

SERWERY I HOSTING

Profesjonalne rozwiązania hostingowe, zdalny backup, witryny oraz aplikacje internetowe

OUTSOURCING IT

Kompleksowa obsługa teleinformatyczna podmiotów gospodarczych oraz jednostek administracji publicznej.

INTERNET

Łącza do sieci Internet, usługi VOIP, telefonia mobilna, telewizja IP w jakości HD.

Pobierz aplikację do zdalnej pomocy!

pobierz

 

 

Po uruchomieniu aplikacji podaj naszemu serwisantowi niezbędne dane indentyfikacyjne celem uwierzytelnienia połaczenia.

superkomputer

Klaster BEM ma być przeznaczony do analizy i modelowania danych złożonych z zakresu astrochemii, medycyny, mechaniki czy fizyki ciała stałego. Według dr inż. Mateusza Tykierko, kierownika działu Usług Obliczeniowych WCSS stosunkowo największą część zasobów superkomputerów we Wrocławiu używa się do badań w obszarze chemii obliczeniowej lub do przewidywania właściwości fizykochemicznych na poziomie molekularnym. Stosowane są także do prowadzenia symulacji atmosferycznych lub hydrologicznych, niemożliwych do odtworzenia metodami laboratoryjnymi.

 

Jak stwierdził dr inż. Jacek Oko, dyrektor WCSS, BEM ma moc obliczeniową 10 razy większą niż dotychczas stosowany w Centrum superkomputer Supernova. Jako czwarty superkomputer WCSS trafi na listę TOP500, najszybszych komputerów świata i ma szansę być w pierwszej 100.

Klaster BEM posiada724 pracujące serwery, ponad 17 tys. rdzeni obliczeniowych łącznej mocy obliczeniowej 640 TFLOPS i 46,5 TB pamięci operacyjnej. Dane plików tymczasowych zapisywane są na ponad 1000 dysków twardych o szybkości 60 GB/s. Pobór mocy nowego klastra to 240 kW czyli tyle, ile potrzebuje ok. 60 domków jednorodzinnych. Chłodzenie zapewniają trzy agregaty wody lodowej zamontowane na dachu Centrum

System klastra posiada własny dział bezpieczeństwa, chroniący przed koniami trojańskimi, nieautoryzowanym dostępem, rootkitami i podatnościami na ataki zdalne czy modyfikacje treści

Klaster otrzymał swoją nazwę na cześć zmarłego w październiku 2014 r. prof. Daniela Józefa Bema, długoletniego dyrektora Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego, byłego prorektora Politechniki Wrocławskiej, członka PAN. Prof. Daniel Bem był twórcą WCSS i "jedną z pierwszych osób, która zrozumiała znaczenie superkomputerów" jak stwierdził jego współpracownik, dr inż. Józef Janyszek zastępca dyrektora WCSS.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

Logowanie